Jaunumi

Pieprasījums pēc dzīvokļiem ar vērtības pieaugumu ilgtermiņā joprojām stabils

2021 / 02 / 04

Neraugoties uz 2020. gada izaicinājumiem pasaulē, kas skāra arī Baltijas nekustamo īpašumu tirgu, Latvijā gads tika noslēgts ar virkni augstu rādītāju.

Aizvadītajā gadā nozarē tika novērots pieaugums gan vidējai darījuma summai, gan kvadrātmetra cenai, kas liecina par pieprasījuma pieaugumu pēc premium klases dzīvokļiem Rīgā. 

Pēdējo trīs gadu tendence nekustamo īpašumu nozarē liecina par jauno projektu iegādes pieaugošo popularitāti salīdzinot ar, piemēram, sērijveida vai pirmskara laika dzīvokļiem. Tāpat aizvien vairāk tiek meklēti trīs un vairāku istabu dzīvokļi ģimenēm, bet, visdrīzāk īslaicīgi, samazinājusies interese par vienistabas investīcijas dzīvokļiem, kas skaidrojams ar būtisko tūrisma apjoma kritumu. Aizvadītā gada notikumi būtiski neietekmēja vidējo dzīvokļu kvadrātmetru cenu, tā turpināja augt, kas liecina par to, ka īpaši jauno projektu piedāvājumā tuvākajā laikā nav gaidāms cenu kritums.

Arī Rīgas klusajā centrā mītošajam projektam – Magdelēnas kvartālam aizvadītais gads noslēdzies veiksmīgi ar pārdotiem vairāk nekā 2/3 no visiem dzīvokļiem, 39 autostāvvietām un divām garāžām, kas pārsniedz attīstītāja “Vastint Latvia” gada sākumā prognozēto apjomu. Magdelēnas kvartālā iegādei ir pieejami dzīvokļi ar dzīvojamo platību no 49,6m2 līdz pat 128,9m2, bet īpašie live-work koncepta dzīvokļi ar komerctelpām pirmajā stāvā un dzīvojamām telpām otrajā, ir pieejami ar platību līdz pat 180,2 m2.

Kā liecina gan situācija nozarē, gan “Vastint Latvia” pieredze, nekustamā īpašuma pirkumi ir kļuvuši vēl izsvērtāki un racionālāki. “Potenciālie pircēji, kā ierasts, pievērš īpašu uzmanību atrašanās vietai, telpu platībai un plānojumam, kā arī apdares kvalitātei, taču aizvien vairāk tiek novērtēti dzīvokļa un ēkas ilgtspējas aspekti,  plašie balkoni un zaļā vide ap dzīvokļa ēkām,” stāsta Anna Vaskāne, "Vastint Latvia” pārstāve, kuras pārziņā ir pārdošana un pēcpārdošana Magdelēnas kvartālā. 

Tieši pilnvērtīgas zaļās zonas nozīme dzīvokļa tuvumā, pasaules un lokālo notikumu kontekstā šogad ir būtiski augusi. Tāpat potenciālie dzīvokļu pircēji interesējas par projekta nākamo kārtu un apkaimes attīstības plāniem, jo vēlas būt droši, ka iegādātā nekustamā īpašuma vērtība laika gaitā augs.

“Redzam, ka klienti aizvien rūpīgāk iedziļinās detaļās, salīdzina un izvērtē visus aktuālos projektus tirgū, kas ļauj viņiem būt pārliecinātiem par savu izvēli. Mazāk ikdienas rūpes un drošība par nākotni ir viens no vadmotīviem lēmumu pieņemšanā,” skaidro A.Vaskāne.

Zvaniet mums!

Mēs ļausim jums iepazīt un sajust Magdelēnas kvartālu un ar prieku pastāstīsim vairāk – gan par šo vietu kopumā, gan dzīvokļiem un komerctelpām!

Anna Vaskāne Pārdošanas vadītāja Antonijas iela 17A-126, Rīga, LV-1010 +371 2633 8833 anna.vaskane@vastint.eu

Atstājiet savus kontaktus un mēs sazināsimies ar Jums!

Neizdevās nosūtīt kontaktinformāciju!

Paldies!

PIEREDZĒJIS UN UZTICAMS ATTĪSTĪTĀJS

Vastint Latvia ir daļa no Vastint Group — starptautiskas nekustamo īpašumu organizācijas ar 30 gadu pieredzi šajā nozarē. Mēs aktīvi darbojamies Latvijas tirgū kopš 2003. gada. Mūsu darbības stūrakmeņi ir īpašumu pārvaldīšana un komerciālo nekustamo īpašumu attīstīšana, kā arī dzīvojamo ēku attīstīšana un pārdošana.


Vastint Latvia SIA

Malduguņu iela 4, Mārupe, LV-2167
+371 6735 0055, info.latvia@vastint.eu
https://www.vastint.eu